PostHeaderIcon Podprogram 2019 – efekty

PODPROGRAM 2019 – efekty

1. Stowarzyszenie „Razem” w Budach Głogowskich z terenu województwa podkarpackiego przy współpracy z Podkarpackim Bankiem Żywności realizowało Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie  grudzień 2019 – wrzesień 2020.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Pomoc Żywnościowa - Nowy Podprogram

POMOC ŻYWNOŚCIOWA

Nowy Podprogram !!!

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim we współpracy ze Stowarzyszeniem RAZEM w Budach Głogowskich rozpoczął realizację kolejnej edycji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Pomoc przyznana zostanie dla osób najbardziej potrzebujących, w tym rodzin wielodzietnych, osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych. W związku z tym osoby chcące otrzymać pomoc w ramach Programu zapraszamy do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim w nieprzekraczalnym terminie do 31.12.2020r. wraz z kompletem dokumentów stwierdzających dochód netto w rodzinie za ostatni miesiąc w celu otrzymania skierowania uprawniającego do udziału w Programie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Program „Wspieraj Seniora” na rok 2020

Program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów ma na celu zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii Covid-19 zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia będzie polegała w szczególności  na dostarczeniu zakupów spożywczych czy środków higieny. Osoba starsza dzwoniąc pod numer 22 505 11 11 (ogólnopolska infolinia) może poprosić o taką pomoc. Konsultant przyjmie zgłoszenie – adres i numer telefonu – i przekaże je do odpowiedniego ośrodka pomocy społecznej. Najbliższy ośrodek pomocy społecznej skontaktuje się z osobą, która potrzebuje pomocy i ustali z nią wszelkie szczegóły.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Komunikat

Mając na względzie bezpieczeństwo zarówno mieszkańców jak i pracowników, wprowadza się dodatkowe środki zapobiegawcze i ograniczenia w pracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od poniedziałku 26 października br. do odwołania MGOPS będzie zamknięty dla bezpośredniej obsługi klienta.

Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej odbywać się będzie poprzez telefony stacjonarne i komórkowe, pocztę oraz elektroniczną skrzynkę podawczą e-PUAP, bądź poprzez wrzucenie dokumentów do skrzynki pocztowej przy świetlicy socjoterapeutycznej (z tyłu budynku ZOZ).

Po uprzednim kontakcie telefonicznym interesanci będą mogli załatwić sprawę osobiście w tutejszym Ośrodku Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim.

Telefon do kontaktu: 17 789 7502

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

PostHeaderIcon Informacja

INFORMACJA DOTYCZĄCA ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO (500+)

Obecny okres świadczeniowy 2019/2021 trwa aż do maja 2021 roku. Termin składania wniosków na nowy okres świadczeniowy 2021/2022 rozpocznie się w  lutym 2021 roku.

Aktualnie wnioski powinny być składane tylko na nowonarodzone dzieci.

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres będą  przyjmowane w formie tradycyjnej od dnia 1 kwietnia danego roku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od dnia 1 lutego danego roku.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 30 kwietnia 2021 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje do dnia 30 czerwca 2021 r.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze na kolejny okres złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 maja do dnia 31 maja 2021 r., ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego  oraz wypłata przysługującego świadczenia wychowawczego następuje do dnia 31 lipca 2021 r.

 

PostHeaderIcon Informacja

INFORMACJA

O ZMIANIE FUNKCJONOWANIA MGOPS

Informujemy, że od 01.08.2020 r. MGOPS przyjmuje strony bezpośrednio w budynku z  zachowaniem wymogów reżimu sanitarnego.

Do urzędu będą wpuszczane max 6 osób, które muszą zachować dystans 1,5 m, w związku z tym należy mieć maseczkę i swój długopis.

Osoby czekające na swoją kolej oczekują na zewnątrz budynku z zachowaniem dystansu społecznego.

Informujemy, że nadal druki do pobrania są dostępne w Świetlicy Socjoterapeutycznej (z tyłu budynku).

Nadal funkcjonuje skrzynka podawcza na wnioski i  dokumenty umieszczona przy wejściu do świetlicy.

Prosimy nie wypełniać wniosków długopisem zmazywalnym.

Strony przyjmowane są w pokoju 210 w godzinach:

Poniedziałek: 8:00 - 16:00

Wtorek - Czwartek: 8:00 - 15:00

Piątek: 8:00 – 14:00

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama