PostHeaderIcon Warsztaty wizażu, stylizacji i poprawy wizerunku w Klubie Integracji Społecznej

Dopełnieniem dotychczasowych działań w ramach projektu „Klub Inspiracji Sukcesu” realizowanych w Klubie Integracji Społecznej były warsztaty z zakresu  wizażu i stylizacji.

Początkiem marca w ramach działalności Klubu Integracji Społecznej w Stykowie dla jego uczestniczek odbyły się pierwsze zajęcia z zakresu wizażu.

W programie warsztatów znalazły się wskazówki do wykonania prawidłowego i naturalnego makijażu dziennego, demakijażu i oczyszczania twarzy oraz dobór właściwych kosmetyków do typu urody. Szkolenie z technik wizażu miało na celu podniesienie samooceny kobiet pozostających bez zatrudnienia i bycia bardziej atrakcyjnym dla przyszłego pracodawcy.

Wszystkie Panie otrzymały materiały szkoleniowe w postaci podstawowych kosmetyków do makijażu, które mogły wykorzystać do ćwiczeń i nauki wykonywania na sobie prawidłowego makijażu.

Zaplanowany został również cykl spotkań dla Pań i Panów z zakresu stylizacji i poprawy wizerunku oraz indywidualne konsultacje ze stylistą.

Celem zajęć była strategia budowania wizerunku oraz sztuka autoprezentacji w czasach, kiedy to, w co się ubieramy i jak kreujemy własny wizerunek wpływa na ocenę naszych kompetencji. Podniesienie świadomości uczestników na temat roli dress code’u w życiu zawodowym powinno w konsekwencji mieć przełożenie na ich samoocenę i pewność siebie, a za tym także pewniejszy start w różnych sytuacja życiowych, w tym: w rozmowie o pracę, komunikacji w sytuacjach zawodowych czy innych ważnych i strategicznych momentach życia.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama