PostHeaderIcon Warsztaty z Pierwszej pomocy przedmedycznej w KIS

Końcem lipca zostały zorganizowane po raz pierwszy dla uczestników Klubu Integracji Społecznej warsztaty w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ponieważ zależy Nam by wszyscy uczestnicy potrafili udzielać pierwszej pomocy i wsparcia w sytuacji zagrożenia życia.

Warsztaty poprowadził specjalista w tej dziedzinie z wieloletnim doświadczeniem jako BHP-owiec – Pan Mariusz Jodłowski - przedstawiciel Akademii Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige.

Celem przeprowadzonych warsztatów było nabycie i opanowanie przez uczestników wiedzy oraz umiejętności w zakresie identyfikacji i oceny zagrożeń występujących na miejscu wypadku oraz organizacji sposobów udzielania pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia.

Uczestnicy zajęć bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Mogli poćwiczyć resuscytację oraz zapoznać się z zasadami postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym - stosując pozycję bezpieczną. Poznali również wyposażenie apteczek oraz sposobów jej prawidłowego wykorzystania oraz postępowania w przypadku poważnych ran i krwotoków, oparzeń oraz złamań.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama