KONTAKT:

tel. 17 77 76 422, e-mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ADRES:

36-060 Głogów Małopolski, ul. Stykowska 89

GODZINY OTWARCIA:

od pon. do pt.

od 8:00 do 12:00

Wniosek uczestnictwa

Regulamin Klubu Integracji Społecznej "Klub Inspiracji Sukcesu"

PostHeaderIcon USŁUGI REINTEGRACYJNE W KIS

USŁUGI REINTEGRACYJNE

- warsztaty/szkolenia realizowane w Klubie Integracji Społecznej

Przed przystąpieniem do szkoleń wszyscy uczestnicy odbyli indywidualne spotkanie z Zespołem Diagnozującym składającym się z psychologa oraz doradcą zawodowym celem przygotowania Indywidualnej Diagnozy Potrzeb, dostosowując dla nich formy wsparcia w ramach proponowanego  programu szkoleń.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Działalność Klubu Integracji Społecznej - nowa edycja 2021

Działalność Klubu Integracji Społecznej

- nowa edycja 2021

W czerwcu b.r działalność KIS-u została wznowiona. Do uczestnictwa w zajęciach reintegracyjnych realizowanych przez Klub Integracji Społecznej, który funkcjonuje w strukturze Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim zostało zrekrutowanych 15 uczestników w tym 10 kobiet i 5 mężczyzn. Są to osoby w wieku aktywności zawodowej, osoby bezrobotne, korzystające z świadczeń pomocy tutejszego ośrodka lub kwalifikujące się do objęcia pomocą.

Więcej…

 

PostHeaderIcon REKRUTACJA DO KLUBU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ - 2021 R

 

PostHeaderIcon ZAKOŃCZENIE PROJEKTU P.N: „KLUB INSPIRACJI SUKCESU”

EFEKTY DZIAŁALNOŚCI KLUBU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ W STYKOWIE

Z dniem 31 grudnia 2020 r. dobiegła końca realizacja projektu p.n.: „Klub Inspiracji Sukcesu” o łącznej wartości 101 052,00 zł., którego realizatorem był Miejsko-Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim. W ramach konkursu: „Od wykluczenia do aktywizacji. Edycja 2020”, w ramach programu Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej: ,,Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020- 2022”, Ośrodek pozyskał środki na kontynuację działalności Klubu Integracji Społecznej, funkcjonującego w jego strukturach od 2017 roku.

Więcej…

 

PostHeaderIcon GRUPY WSPARCIA DLA UCZESTNIKÓW KIS

W miesiącu październiku odbyły się kilkudniowe warsztaty z psychologiem nt. „Grupy wsparcia” dla indywidualnej grupy uczestników KIS.

Dzięki działaniom podejmowanym w grupie wsparcia, ofiary przemocy  miały okazję przyjrzeć się swojej sytuacji oraz dostrzec nowe sposoby radzenia sobie sytuacją spowodowaną stosowaniem przemocy w rodzinie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ – zajęcia terapeutyczne w KIS

W ramach realizowanego projektu pn.: „Klub Inspiracji Sukcesu”  współfinansowanego  ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach konkursu: „Od wykluczenia do aktywizacji. Edycja 2020”, realizowanego w ramach programu ,,Od wykluczenia do aktywizacji. Program pomocy osobom wykluczonym społecznie i zawodowo na lata 2020- 2022 w listopadzie grupa uczestników Klubu Integracji Społecznej wzięła udział w warsztatach terapeutycznych z zakresu profilaktyki uzależnień.

Więcej…

 

PostHeaderIcon REINTEGRACJA SPOŁECZNA - CIĄG DALSZY SZKOLEŃ

WARSZTATY Z ZAKRESU ZAKŁADANIA I PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ ORAZ SPÓŁDZIELNI SOCJALNYCH

W dniach 28-29 października uczestnicy Klubu Integracji Społecznej uczestniczyli w szkoleniu nt. „Warsztaty z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz spółdzielni socjalnych”, którego celem było uzyskanie przez uczestników KIS-u wiedzy teoretycznej i praktycznej niezbędnej do samodzielnego założenia i prowadzenia działalności gospodarczej czy tez spółdzielni socjalnej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon PODNOSIMY KWALIFIKACJE - szkolenia zawodowe dla uczestników KlS

We wrześniu 2020 r. uczestnicy KIS o niskich kwalifikacjach lub wykształceniu w ramach aktywizacji zawodowej rozpoczęli kursy zawodowe. Rodzaj kursu zawodowego został dobrany zgodnie z predyspozycjami i zainteresowaniami poszczególnych uczestników projektu na indywidualnym spotkaniu z doradcą zawodowym.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Warsztaty komputerowe w KIS

Jednych z ciekawszych zajęć zorganizowanych dla uczestników Klubu Integracji Społecznej były warsztaty komputerowe, pozwalające nabyć podstawowe umiejętności z zakresu obsługi komputera, Internetu i bezpieczeństwa korzystania z niego oraz programów biurowych (pakiet MS Office). Warsztaty odbyły się w sierpniu 2020r. wymiarze 50 godz. dydaktycznych na grupę.


Uczestnicy zajęć chętnie uczęszczali na warsztaty na których mogli nabyć lub doskonalić swoją wiedzę w zakresie min. :

- podstaw obsługi komputera/laptopa oraz obsługi systemu Windows

- poruszania się po interface Windows

- przenoszenia plików między komputerami / urządzeniami.,

- korzystania z przestrzeni dyskowej w Internecie.

- wyszukiwania treści związanych z rozwojem zainteresowań, kursów e-learningowych, podcastów tematycznych, platform z zasobami do nauki dla osób dorosłych.

- rozumienia zjawisk i zagadnień dotyczących tzw. fake newsów, hate’u, ochrony wizerunku osób oraz prawa autorskiego, trollingu.

- nauki z wykorzystaniem cyfrowych zasobów kultury i archiwów oraz źródeł internetowych (np. Wikipedia, TED, Khan Academy, Baza Legalnych Źródeł, Ninateka, POLONA.

- korzystania z serwisów społecznościowych/Prowadzenia profilu na Facebooku, YouTube, Twitterze, Instagramie i in.

- prowadzenia rozmów przez Internet (np. wideorozmowy, rozmowy grupowe, w mediach społecznościowych).

- Marketingu w Internecie - Zakupy i sprzedaż przez Internet (portale aukcyjne).

- zarządzania kontem bankowym, płatności elektroniczne i bezgotówkowe oraz bezpieczne korzystanie z nich (nauka z wykorzystaniem demo serwisów bankowych)

By utrwalić zdobytą wiedzę i poćwiczyć umiejętności poruszania się w środowisku Windows zapraszamy wszystkich uczestników Klubu Integracji Społecznej do korzystania z kafejki  internetowej czynnej w godzinach pracy Klubu.

 

PostHeaderIcon Warsztaty z Pierwszej pomocy przedmedycznej w KIS

Końcem lipca zostały zorganizowane po raz pierwszy dla uczestników Klubu Integracji Społecznej warsztaty w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ponieważ zależy Nam by wszyscy uczestnicy potrafili udzielać pierwszej pomocy i wsparcia w sytuacji zagrożenia życia.

Warsztaty poprowadził specjalista w tej dziedzinie z wieloletnim doświadczeniem jako BHP-owiec – Pan Mariusz Jodłowski - przedstawiciel Akademii Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige.

Więcej…

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama