PostHeaderIcon Wigilia 2020

Mając na uwadze zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i tradycję organizacji wspólnego spotkania wigilijnego dla osób samotnych i najbardziej potrzebujących, a jednocześnie sytuację w kraju związaną ze stanem epidemii i licznymi obostrzeniami rządu dotyczącymi organizacji spotkań, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim jest zmuszony zrezygnować z tradycyjnej formy spotkania nie zapominając jednak o osobach samotnych.

W związku z tym MGOPS  nawiązał współpracę z Państwem Barbarą i Adamem Wilk z Głogowa Małopolskiego, którzy zaoferowali swoją pomoc przy przygotowaniu innej formy pomocy - paczek wigilijnych. Państwo Wilk wykorzystując swoje zasoby zarówno kadrowe jak i żywnościowe zdecydowali się  pomóc osobom samotnym poprzez przygotowanie paczek  wigilijnych zawierających zarówno dania gotowe jak i paczki żywnościowe. Jest to postawa zasługująca na szczególne uznanie, zwłaszcza w tych trudnych dla branży gastronomicznej czasach, w których lokale i restauracje są zamknięte z powodu panującej sytuacji epidemiologicznej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Życzenia

 

PostHeaderIcon Mikołaj 2020

Mimo pandemii Święty Mikołaj nie zapomniał o dzieciach z terenu gminy Głogów Małopolski i wraz ze swoimi pomocnikami zrobił im wielką niespodziankę.

Łącznie prezentami zostało obdarowanych ponad 80 dzieci w tym wychowankowie świetlic socjoterapeutycznych, jak też rodziny będące pod opieką MGOPS w Głogowie Młp. Ta wyjątkowa inicjatywa mogła się odbyć dzięki dotacji z MPIPS jak i wsparcia Burmistrza Głogowa Małopolskiego Pawła Baja, który osobiście wraz z Mikołajem odwiedził rodziny.  Radość dzieciaków kiedy na żywo zobaczyły Świętego Mikołaja była nieoceniona. Świętemu towarzyszyli uroczy pomocnicy – uczestnicy projektu GOTOWI DO ZMIANY. Te wyjątkowe wizyty przebiegały w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze, sprawiając dużo radości nie tylko najmłodszym, ale również i nieco starszym mieszkańcom gminy Głogów Małopolski, wprowadzając wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Wspieraj Seniora"

 

PostHeaderIcon Dobry Start - przypomnienie

PRZYPOMNIENIE!

MGOPS w Głogowie Małopolskim uprzejmie przypomina, że aby otrzymać świadczenie Dobry start 300+ na wyprawkę szkolną należy złożyć wniosek do 30 listopada 2020 r. Wnioski złożone po upływie tego terminu pozostawia się bez rozpatrzenia.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama