KONTAKT:

tel. 17 77 76 422, e-mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ADRES:

36-060 Głogów Małopolski, ul. Stykowska 89

GODZINY OTWARCIA:

od pon. do pt.

od 8:00 do 12:00

Wniosek uczestnictwa

Regulamin Klubu Integracji Społecznej "Klub Inspiracji Sukcesu"

PostHeaderIcon REKRUTACJA DO KLUBU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ - 2022 R

 

PostHeaderIcon EFEKTY DZIAŁALNOŚCI KLUBU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ W 2021 R.

Z dniem 31 grudnia 2021 r. dobiega końca kolejna edycja działalności Klubu Integracji Społecznej p.n. „Klub Inspiracji Sukcesu, funkcjonującego w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim. Uczestnikami zajęć było 15 osób (10 kobiet i  5 mężczyzn) bezrobotnych lub biernych zawodowo w wieku aktywności zawodowej, zamieszkujących teren Gminy Głogów Małopolski oraz korzystających z świadczeń pomocy tutejszego Ośrodka.

W ramach aktywizacji społecznej zostały zorganizowane warsztaty takie jak:

  • treningi kompetencji i umiejętności społecznych w wymiarze 40 godzin,
  • warsztaty aktywnego poszukiwania pracy w wymiarze 40 godzin,
  • warsztaty edukacji ekonomicznej – zarządzanie budżetem domowymi w wymiarze 20 godzin.
  • trening zdolności poznawczych - ćwiczymy swoją pamięć, uwagę i koncentrację 5 godz.
  • trening twórczości i kreatywności w domu, w pracy i na co dzień – 5 godz.
  • zarządzanie sobą w czasie - różne style i strategie planowania – 5 godz.
  • moja pasja – do działania inspiracja – 5 godz.
  • warsztaty terapeutyczne z zakresu profilaktyki i uzależnień - 20 godz.
  • oraz warsztaty z rękodzieła (ozdoby/stroiki świąteczne)- 5 godz.

Więcej…

 

PostHeaderIcon WARSZTATY Z RĘKODZIEŁA

PRZYGOTOWYWANIE STROIKÓW I WIANKÓW ŚWIĄTECZNYCH

W miesiącu grudniu odbyły się warsztaty z rękodzieła. Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej wykonywali dekoracje świąteczne w postaci stroików i wianków z żywej choiny. Każdy z uczestników miał obszerny wybór asortymentu ozdób świątecznych za pomocą których mogli przepięknie ozdobić swoje stroiki. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań rękodziełem artystycznym, promowanie i rozwój talentu oraz wymiana doświadczeń. Ten przedświąteczny wolny czas był okazją do ponownego spotkania się w zintegrowanym gronie Wspólne zajęcia były też momentem relaksu i przyjemnej atmosfery. Wykonane Stroiki będą mogły cieszyć oczy domowników w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Każda realizacja nieco się od siebie różniła i była wyjątkowa. Mamy nadzieję, że tworzenie jej od podstaw dało sporo przyjemności.

Dziękujemy za zaangażowanie i tak wspaniałe wykonania własnych wersji stroików.

Foto galeria

 

PostHeaderIcon PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ – WARSZTATY TERAPEUTYCZNE

W listopadzie uczestnicy Klubu Integracji Społecznej wzięli udział w warsztatach terapeutycznych z zakresu profilaktyki uzależnień.

Celem warsztatów było przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu szkodliwości alkoholu na organizm człowieka oraz inicjowanie zmiany błędnych przekonań i zachowań dot. spożywania alkoholu, wzmocnienie motywacji do utrzymania abstynencji, propagowanie zdrowego stylu życia (bez nałogów) i uświadomienie zagrożeń płynących z powrotu do uzależnień.

Jak również celem spotkania było kształtowanie prozdrowotnych postaw, wzmocnienie wiary we własne siły, samodzielne podejmowanie trudnych decyzji i wyborów oraz zwiększenie otwartości oraz nabycie umiejętności współżycia z innymi w społeczeństwie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon REINTAGRACJA SPOŁECZNA

W listopadzie został przeprowadzony cykl warsztatów w ramach usług reintegracyjnych dla uczestników Klubu Integracji Społecznej w Głogowie Małopolskim. Warsztaty przeprowadziły specjalistki z wieloletnim doświadczeniem – Pani Dec Magdalena wraz z Grabek Małgorzatą z Centrum Socjo–Pedagogiczne „Team”.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama