KONTAKT:

tel. 17 77 76 422, e-mail - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ADRES:

36-060 Głogów Małopolski, ul. Stykowska 89

GODZINY OTWARCIA:

od pon. do pt.

od 8:00 do 12:00

Wniosek uczestnictwa

Regulamin Klubu Integracji Społecznej "Klub Inspiracji Sukcesu"

PostHeaderIcon Rekrutacja do Klubu Integracji Społecznej - 2022 r.

 

PostHeaderIcon REKRUTACJA DO KLUBU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ - 2022 R

 

PostHeaderIcon EFEKTY DZIAŁALNOŚCI KLUBU INTEGRACJI SPOŁECZNEJ W 2021 R.

Z dniem 31 grudnia 2021 r. dobiega końca kolejna edycja działalności Klubu Integracji Społecznej p.n. „Klub Inspiracji Sukcesu, funkcjonującego w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim. Uczestnikami zajęć było 15 osób (10 kobiet i  5 mężczyzn) bezrobotnych lub biernych zawodowo w wieku aktywności zawodowej, zamieszkujących teren Gminy Głogów Małopolski oraz korzystających z świadczeń pomocy tutejszego Ośrodka.

W ramach aktywizacji społecznej zostały zorganizowane warsztaty takie jak:

 • treningi kompetencji i umiejętności społecznych w wymiarze 40 godzin,
 • warsztaty aktywnego poszukiwania pracy w wymiarze 40 godzin,
 • warsztaty edukacji ekonomicznej – zarządzanie budżetem domowymi w wymiarze 20 godzin.
 • trening zdolności poznawczych - ćwiczymy swoją pamięć, uwagę i koncentrację 5 godz.
 • trening twórczości i kreatywności w domu, w pracy i na co dzień – 5 godz.
 • zarządzanie sobą w czasie - różne style i strategie planowania – 5 godz.
 • moja pasja – do działania inspiracja – 5 godz.
 • warsztaty terapeutyczne z zakresu profilaktyki i uzależnień - 20 godz.
 • oraz warsztaty z rękodzieła (ozdoby/stroiki świąteczne)- 5 godz.

Więcej…

 

PostHeaderIcon WARSZTATY Z RĘKODZIEŁA

PRZYGOTOWYWANIE STROIKÓW I WIANKÓW ŚWIĄTECZNYCH

W miesiącu grudniu odbyły się warsztaty z rękodzieła. Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej wykonywali dekoracje świąteczne w postaci stroików i wianków z żywej choiny. Każdy z uczestników miał obszerny wybór asortymentu ozdób świątecznych za pomocą których mogli przepięknie ozdobić swoje stroiki. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań rękodziełem artystycznym, promowanie i rozwój talentu oraz wymiana doświadczeń. Ten przedświąteczny wolny czas był okazją do ponownego spotkania się w zintegrowanym gronie Wspólne zajęcia były też momentem relaksu i przyjemnej atmosfery. Wykonane Stroiki będą mogły cieszyć oczy domowników w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Każda realizacja nieco się od siebie różniła i była wyjątkowa. Mamy nadzieję, że tworzenie jej od podstaw dało sporo przyjemności.

Dziękujemy za zaangażowanie i tak wspaniałe wykonania własnych wersji stroików.

Foto galeria

 

PostHeaderIcon PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ – WARSZTATY TERAPEUTYCZNE

W listopadzie uczestnicy Klubu Integracji Społecznej wzięli udział w warsztatach terapeutycznych z zakresu profilaktyki uzależnień.

Celem warsztatów było przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu szkodliwości alkoholu na organizm człowieka oraz inicjowanie zmiany błędnych przekonań i zachowań dot. spożywania alkoholu, wzmocnienie motywacji do utrzymania abstynencji, propagowanie zdrowego stylu życia (bez nałogów) i uświadomienie zagrożeń płynących z powrotu do uzależnień.

Jak również celem spotkania było kształtowanie prozdrowotnych postaw, wzmocnienie wiary we własne siły, samodzielne podejmowanie trudnych decyzji i wyborów oraz zwiększenie otwartości oraz nabycie umiejętności współżycia z innymi w społeczeństwie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon REINTAGRACJA SPOŁECZNA

W listopadzie został przeprowadzony cykl warsztatów w ramach usług reintegracyjnych dla uczestników Klubu Integracji Społecznej w Głogowie Małopolskim. Warsztaty przeprowadziły specjalistki z wieloletnim doświadczeniem – Pani Dec Magdalena wraz z Grabek Małgorzatą z Centrum Socjo–Pedagogiczne „Team”.

Więcej…

 

PostHeaderIcon SZKOLENIA ZAWODOWE DLA UCZESTNIKÓW KIS

SZKOLENIA ZAWODOWE DLA UCZESTNIKÓW KIS W RAMACH AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ

W ramach aktywizacji zawodowej 10 uczestników Klubu Integracji Społecznej zostało skierowanych do odbycia kursu zawodowego,  celem podniesienia kompetencji i uzyskania nowych kwalifikacji zawodowych.

Zostały zorganizowane kursy zawodowe  w wymiarze 100 godz. szkol. w zawodach takich jak:

 • I kurs: „Pracownik biurowy z obsługą komputera”
 • II kurs: „Kurs kelner-barman z elementami savoir-vivre”
 • III kurs: Kurs prawa jazdy kat. „B”

Celem kursów zawodowych było uzyskanie przez osoby wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych niezbędnych do podjęcia pracy lub samodzielnego świadczenia usług w zakresie związanym z kierunkiem wybranego kursu zawodowego. Każdy z uczestników kursu miał zapewniony dostęp do egzaminu zewnętrznego dzięki któremu mógł uzyskać kwalifikacje zawodowe - unormowane w rozporządzeniach właściwego ministra, oraz otrzymał stypendium szkoleniowe.

 

PostHeaderIcon SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

Dla uczestników Klubu Integracji Społecznej zostały zorganizowane warsztaty w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ponieważ zależy Nam by Nasi uczestnicy potrafili udzielać pierwszej pomocy i wsparcia w sytuacji zagrożenia życia.

W sierpniu odbyły się zajęcia praktyczne połączone z wykładem, które przeprowadził Pan Mariusz Jodłowski Międzynarodowy Instruktor z Pierwszej Pomocy. Tematyka warsztatów dotyczyła podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentowano praktyczne ćwiczenia w przypadku postępowania z osobą poszkodowaną, np.: sprawdzenie oddechu, prawidłowe ułożenia osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej oraz prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Prowadzący zajęcia podkreślał, że dla ludzkiego życia najważniejsze są pierwsze cztery minuty, gdy dojdzie do zatrzymania krążenia. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem, a wszyscy obecni zaangażowali się w tematykę wykładu i ćwiczenia praktyczne.

Pamiętajmy, im szybciej nadejdzie pomoc, tym większe szanse na przeżycie, a także na zminimalizowanie negatywnych następstw wypadku, ma osoba poszkodowana.

Foto galeria

 

PostHeaderIcon USŁUGI REINTEGRACYJNE W KIS

USŁUGI REINTEGRACYJNE

- warsztaty/szkolenia realizowane w Klubie Integracji Społecznej

Przed przystąpieniem do szkoleń wszyscy uczestnicy odbyli indywidualne spotkanie z Zespołem Diagnozującym składającym się z psychologa oraz doradcą zawodowym celem przygotowania Indywidualnej Diagnozy Potrzeb, dostosowując dla nich formy wsparcia w ramach proponowanego  programu szkoleń.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Działalność Klubu Integracji Społecznej - nowa edycja 2021

Działalność Klubu Integracji Społecznej

- nowa edycja 2021

W czerwcu b.r działalność KIS-u została wznowiona. Do uczestnictwa w zajęciach reintegracyjnych realizowanych przez Klub Integracji Społecznej, który funkcjonuje w strukturze Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim zostało zrekrutowanych 15 uczestników w tym 10 kobiet i 5 mężczyzn. Są to osoby w wieku aktywności zawodowej, osoby bezrobotne, korzystające z świadczeń pomocy tutejszego ośrodka lub kwalifikujące się do objęcia pomocą.

Więcej…

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama